EXKLUZIVNÍ: Kevin Spacey: Vrátím se, s tím můžete počítat…

Když náš reportér uslyšel, že Kevin Spacey je v Praze, zahájil maraton. Navštívil všechny pětihvězdičkové hotely a pokusil se podplatit recepční, aby mu řekli, zda tam americký herec spí. Bez úspěchu, tak šel do kubánské restaurace La Bodeguita del Medio, kde byl Kevin vyfotcen na večeři s přáteli. Možná jeden z číšníků zaslechl něco, co by vedlo k celebritě, která byla nedávno obviněna různými herci, že je sexuálně obtěžoval. Před několika týdny vyhrála bývalá hvězda seriálu Netflix Dům z karet soudní proces, který proti němu vedl osmnáctiletý chlapec, který ho obvinil ze sexuální obtěžování.

Nekorektní měl štěstí: jeden z číšníků zaslechl, že hercovy přátelé jsou v hotelu Marriott a že se domlouvali, že se tam následující den sejdou na happy hour.

Nekorektní byl v hotelu přesně, ale Kevin se neobjevil. Nakonec ho však odchytil jeden z našich zdrojů a náš reportér tak dostal šanci zastavit herce přímo na ulici a položit mu několik otázek. Kevin byl velmi otevřený a sympatický, mluvil se všemi, kteří ho poznali.

Pro ty, kteří se diví, proč náš časopis oslovil hollywoodského herce, když nejsme bulvární média, odpovídáme: Kevin Spacey byl obětí excesů politické korektnosti a byl také zmíněn v knize, která byla inspirací pro vznik časopisu a webu (Šilenosti doby korektní, od Patrika Nachera). Naším záměrem bylo tedy zachytit jeho názory na politickou korektnost.

Nekorektní: Co Vás přivedlo do Prahy?

Kevin: Děláš si srandu? Tak krásné město! Praha je skutečný klenot! Měl jsem v úmyslu přijet už dříve a teď jsem měl příležitost navštívit město s blízkými přáteli.

N: Neslavíte tu tedy, že jste byl shledáni nevinným z obvinění ze sexuálního obtěžování?

K: Ano, dá se říct, že využívám příležitosti k oslavě. Ale nechci a nebudu přiživovat toto téma. Nechci více propagovat ty, kteří chtějí, aby část mě mohla zářit jen pro sebe.

N: Přiznávám, že jsem ohromen, že se mnou mluvíte, myslel jsem, že se před médii skrýváte.

K: Ne před českými médii. Nechci mluvit s americkými nebo dokonce britskými médii, protože o mě smýšlí špatně a mají puritánský přístup, který vy Češi nemáte. Vím, že tento národ je velmi otevřený.

N: Mimochodem, věděl jste, že existuje česká kniha, která obsahuje kapitolu, která vás brání? Je to od našeho vydavatele, poslance Patrika Nachera.

K: Oh, zajímavé.

N: Přečtu vám, co se tam píše (náš reportér improvizuje rychlý překlad několika vět z knihy)

K: Toho si vážím.  Potvrzuje to můj názor na Čechy. Mohl byste mi dát tu knihu? Hm, je to v češtině, takže tomu nerozumím.

N: Můžeme vám poslat kopii v angličtině, pokud mi dáte svůj e-mail. (Kevin diktoval svou e-mailovou adresu.)

K: Jedu do Berlína, uvidím, jestli najdu nějaký čas, abych si to přečetl. Dík.

N: Mohu se zeptat, co se Vám na Praze nejvíce líbilo?

K: Co by se mi tu mohlo nelíbit? Všechno je tak krásné, vypadá to jako pohádka. A Češi vypadají velmi dobře, musím to dodat. Opravdu jsem tu našel hodně krásy, u lidí i ve  městě samotném. Vrátím se, s tím můžete počítat.

Náš reportér odjel do Berlína, aby se znovu setkal s Kevinem. Rozhovor, který následoval, bude brzy zveřejněn.

Rozhovor byl proveden dříve, než bylo známo, že masér, který obvinil Kevina v jiném případě sexuálního obtěžování, nahle zemřel. Více ZDE: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/kevin-spacey-sexualni-obvineni-obtezovani-zaloba-anonymita-maser-soud-dum-z-karet-umrti.A190919_090338_lidicky_sub?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *