BILL GATES, EXKLUZIVNÍ pro nekorektní.eu

Za koronavirus může Bill Gates? Má patent na vakcínu …

„Světu hrozí, že by v příštích letech mohla vypuknout virová pandemie, která by byla schopna zabít až třicet milionů lidí během šesti měsíců.“

Tato slova pronesl americký miliardář Bill Gates v květnu 2018.

Konspiračních teorií kolem šíření nového typu koronaviru je celá řada. Vždycky, když vypukne nějaká podezřelá epidemie a začne se mluvit o potřebě nových vakcín, někde v pozadí se vyskytuje silueta Billa Gatese. Přesně tak je to i teď. Wu-chanský koronavirus by mohl naplnit některá důležitá očekávání Billa Gatese a jemu podobných: depopulaci, hromadnou vakcinaci obyvatelstva a další upevnění moci státu. Nadace Billa a Melindy Gatesových se loni v říjnu podílela na konferenci, spočívající v simulaci vzniku pandemie.

Jedna z konspirací tvrdí, že současná epidemie je důsledek utajovaného programu na vývoj biologických zbraní. Že šlo o „plánovanou epidemii“, o níž „dobře informované zdroje“ věděly už dávno: stojí za ní Bill Gates. Mimo jiné i kvůli tomu, že na závěr jeden Gatesův citát, z něhož vyloženě čiší touha ulevit Zemi od (přinejmenším části) lidstva, říkal: „Když odvedeme opravdu dobrou práci na vakcínách, zdravotní péči a reprodukční péči, budeme moci globální populaci snížit o nějakých 10 – 15 %“.

Bill Gates, zakladatel Microsoftu? Ten se už před lety prezentoval jako dobroděj a mecenáš v oblasti výzkumu, vzdělávání a charity.

„Toho k účasti na koronavirovém komplotu dohnalo jeho velikášství. Není to náhodou, proč si ten pán zvolil příjmení Gates. To totiž znamená česky Brány. Gates tím ovšem nemyslel brány ke světlým zítřkům, nýbrž brány, které na polích hrabou a hrabou ornici, až je připravená k setbě. On jednoduše hrabe zrovna tak a nyní si připravil půdu pro další setbu. Rozsévá virus po celé Číně, neštítí se navštívit občas i nějaké letadlo“, tvrdí Oldřich Čepelka ze serveru i60. „Miliardář Soros na tom vydělá jednoduše, koupil totiž patent na účinné obličejové roušky. Jen Čína jich letos spotřebuje za 1,7 miliardy a za dalších 1,5 miliardy půjdou roušky do Indie, Indonésie a Japonska“, dodal. 

Co je tedy pravda? Zeptali jsme se přímo Billa Gatese. V tomto exkluzivním rozhovoru miliardář také hovoří o svých předpovědích týkajících se pandemie coronavirus.

neKOREKTNÍ – Zdá se tedy, že jste otcem tohoto viru 😀

BILL GATES – No, myslím, že moje historie větších než životních úspěchů mě vedla k tomu, abych nebyl obviněn z toho, že jsem otcem nějakého dítěte, jako by se stalo většině celebrit, spíše se stal otcem smrtícího viru, který může lidstvo zdecimovat. Hahaha.

nK – Ale teď vážně: důvodem, proč jste zapojení do této konspirační teorie, je to, že chcete vydělat ještě několik miliard dolarů s vakcínou vyvinutou vaší společností.

BG – Můžu mluvit vážně, ale jak závažné je toto podezření? Jak logické je, že trávím posledních několik let snahou rozdělovat a darovat své peníze, abych teď hledal zlé nápady, jak vydělat ještě více peněz? Obecně jsou konspirační teorie alespoň logičtější. Nedávno jsem se dokonce vzdal své pozice v Microsoftu, abych mohl svůj čas věnovat charitě a investicím do vědeckých a jiných projektů.

nk – Darovali byste bezplatně patent v případě, že by vaše společnost byla úspěšná ve vývoji vakcíny?

BG – Samozřejmě, moje investice do takových projektů jsou bez návratnosti. Jen v únoru věnovala nadace Bill & Melinda Gates Foundation 100 milionů dolarů na globální snahu o boj s virem. Jedním z projektů nadace je i distribuce testovacích sad pro domácí použití lidem, kteří mají podezření na nákazu virem. 

nk – Stojí za to investovat do potenciálního rizika virů, které by nás v budoucnu mohlo ohrozit?

BG – Investice do anti-pandemických opatření je zcela zjevně ohromný náklad, ale nevyhnutelný. Když vezmeme v potaz jakým způsobem ubližuje šíření viru globální ekonomice i ohrožuje lidi na životech, investice do bezpečnostních opatření je jen nutným výkupným ve vyjednávání s hrozbou.

nK – Vím, že nemáte moc času, takže poslední otázka: co nám můžete říct o současné situaci s pandemií?

BG – Cílem musí být dostat se do bodu, kdy je infikováno velmi malé procento populace. Je potřebná kombinace co nejvyššího počtu otestovaných a izolace nakažených. Kdyby zodpovědné orgány jednaly dříve, dnešní situace mohla být naprosto odlišná.

Video s českými titulky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *