Žaloba proti transsexuálům

Tři sportovkyně ze střední školy v Connecticutu podaly k federálnímu soudu žalobu požadující vyřazení transgender sportovce z dívčích soutěží.

Jejich účast podle nich umožňuje „biologickým chlapcům“ porazit dívky v soutěži a zbavuje je tak možnosti získat studijní stipendium. Pokud dívky soutěží v běhu nebo atletice s chlapci, kteří se “identifikují” jako ženy, nemají naději na úspěch. Vítězství v takových závodech přitom často rozhoduje o tom, kdo získá univerzitní stipendium, což je v USA věc dost podstatná.

“Dívky si zaslouží soutěžit za rovných podmínek,” řekla advokátka ADF Christiana Holcombová. “Přinutit je soutěžit s chlapci není fér, rozbíjí to jejich sny a ničí sportovní příležitosti.”

Na této škole dva sportovci narození jako muži získalo již 12 titulů v ženských šampionátech, které dříve obdrželo devět různých dívek.
Hlasy, že není spravedlivé, aby kluk konkuroval dívkám, sílí. Biologická nerovnost nezmizí kvůli tomu, co někdo věří v genderovou identitu, prohlásila dcera jednoho slavného basebalového nadhazovače a dala tak naději, že zdravý rozum mají i za oceánem.

Lucie Jandová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *