Žádostí o chirurgickou změnu pohlaví v Česku přibývá

Během jediného týdne požádalo sexuologické oddělení FN Brno o změnu pohlaví šest lidí. Počet diagnóz poruch pohlavní identity stoupá. Do letošního října chtělo přeoperovat 146 lidí.

V roce 2012 registrovali v Brně 112 pacientů s diagnózou poruchy identity. Vloni jich bylo 156 a letos již za prvních devět měsíců 146. Veřejné kliniky v ČR vyhlásily dokonce stop stav. Na nové pacienty už totiž nemají kapacity.

Lékaři vypozorovali, že mezi dospívajícími žádají o změnu pohlaví z 95 % dívky. Lékaři vypozorovali, že mezi dospívajícími žádají o změnu pohlaví z 95 % dívky.

Pacient, který změnu pohlaví nakonec podstoupí, musí být starší 18 let, musí do konce života brát hormonální preparáty a docházet pravidelně k lékaři. V okamžiku dokončení přeměny pohlaví dostane člověk nové rodné číslo – a jeho dosavadní identita fakticky i úředně „zemře“.

Více ZDE: https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/627282/zadosti-o-chirurgickou-zmenu-pohlavi-v-cesku-roste-divky-chteji-mit-penis.html?fbclid=IwAR3X6gpK6vWEceAXa3etonEn5HCXusWbWKEpOx30JlrfEH_Kk-xPt2ijf_E

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *