Slavný britský moderátor byl považován za nevinného z důvodu diskriminace na základě pohlaví

Piers Morgan je slavný britský novinář. V minulosti byl šéfredaktorem jednoho z bulvárních novin Ruperta Murdocha, Daily Mirror. Když byl televizní tazatel Larry King vyřazen ze CNN, byl Piers pozván, aby vedl jeho program rozhovoru. Donald Trump ho později pozval k účasti na jeho realitě show The Apprentice.

Piers se vrátil do Británie, aby moderoval hlavní ranní show na ITV, nazvanou Good Morning Britain. Piers je známý tím, že je divoký bojovník proti excesům politický korektnosti. Velmi často v tomto snídaňové show se dostane do konfrontace s hostem např. v otázkách tlustých lidí, genderismu nebo hnutí #MeToo.

V jednom programu loni v září reagoval Piers na BBC, protože vytvořila vzdělávací videa pro děti s tvrzením, že existuje 100 pohlaví. Piers tvrdil, že lékaři uznavájí maximálně 6 pohlaví a mnoho lidí dokonce méně. Piers se tak rozhodl, že chce být osloven jako tučňák.

Státní oddělení, které reguluje britská média, Ofcom, bylo povoláno, aby posoudilo, zda by Piers měl být zakázán nebo pokutován. Hostitel Good Morning Britain byl vystaven 950 stížnostem od diváků.

Tento týden Ofcom usoudil, že Piers je nevinný. On ani ITV nebudou potrestáni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *