Propuštěný kanadský zaměstnanec banky říká, že mu byl zamítnut povýšení, protože je heterosexuální

Bývalý zaměstnanec významné kanadské banky, který tvrdí, že mu bylo řečeno, že nemá „naději“ na povýšení, protože byl heterosexuál, může znovu zahájit stížnost na diskriminaci, rozhodl federální soud.

Kanadská komise pro lidská práva dříve zamítla tvrzení Aarena Jagadeesha, že čelil diskriminaci v Kanadské Imperiální Obchodní bance (CIBC) v Torontu kvůli své sexuální orientaci jako heterosexuální muž.

Pan Jagadeesh prohlásil, že jeho šéf řekl, aby se připojil k „skupině“ homosexuálních a bisexuálních mužů v kanceláři, protože pouze oni mohli být povýšeni.

Soudkyně Janet M. Fuhrerová rozhodla, že byla nesprávně zamítnutá stížnost zaměstnance a nařídila nové vyšetřování a nové posouzení.

U soudu minulý měsíc pan Jagadeesh popsal, jak mu na setkání v 15. září 2015 jeho šéf řekl, že každý mužský manažer v kanceláři je gay nebo bisexuální, a že „nemá naději“, že se stane manažerem, pokud se nepřipojí se k této „skupině“.

Zaměstnanec tvrdí, že šéf mu poté řekl, aby byl „chytrý“ a vysvětlil, že sexuální orientace byla důvodem, proč byli mladší muži s malými zkušenostmi povýšeni před něj.

Pan Jagadeesh tvrdí, že zaměstnanci mužského pohlaví byli „sexuálně vykořisťováni“, aby získali povýšení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *