Procter & Gamble stáhne z obalů Always symbol Venuše, který značí ženské pohlaví, protože “ne všichni, kteří menstruují, jsou ženy” …

O změnu se zasadili aktivisté, těm vadil symbol Venuše, který se používá pro označení ženského pohlaví (♀) na vnitřních obalech vložek. Mezi jejich argumenty bylo zejména to, že ne všichni, kteří menstruují, jsou ženy, a ne všechny ženy menstruují.

„Snažíme se zohledňovat potřeby našich zákazníků, ať už jde o reklamu, balení nebo design našich produktů. Chceme se ujistit, že naplňujeme potřeby každého, kdo si naše výrobky kupuje,“ uvedla firma.

„Odstranění toho symbolu je dobrý krok, neboť firma svým zákazníkům ukazuje, že respektuje jejich identitu,“ uvedl psychiatr Jack Turban z Harvardovy univerzity pro deník The Sun.

Jde o změny směrem k genderové neutrálnosti, kterou podniká mnoho velkých značek. Mezi nimi například firma Mattel a její genderově neutrální panenka Barbie, MasterCard nebo populární seznamka Tinder. Udajně menstruace může být traumatický zážitek pro transgender nebo nonbinární lidi zejména proto, že je spojována s osobami, které se se znaky ženského pohlaví narodily.

Více ZDE: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/procter-and-gamble-always-vlozky-genderova-neutralita-pohlavi.A191023_114944_domaci_vlc?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *