Politicky korektní vánoční problém televizního kanálu Hallmark

Americký kabelový televizní kanál Hallmark je známý svými vánočními filmy. Každý rok produkují několik filmů, jsou vánoční hity. Hallmark vydělal více než 500 milionů dolarů na obou svých kanálech právě s vánočními filmy v roce 2017. V roce 2018 to byl nejsledovanější kanál pro ženy ve věku 18–54 let.

Hallmark ukazoval reklamy na webové stránky pro plánování svatby zvané Zola. Kanál původně vysílal pro společnost šest reklam, z nichž čtyři představovaly pár stejného pohlaví. Ale 12. prosince Hallmark tyto reklamy stáhl ze svého kanálu. Reklamy byly staženy za to, že byly považovány za „kontroverzní“.

Tato situace byla způsobena peticí zahájenou konzervativní skupinou One Million Moms (1MM). Petice měla za cíl odstranit reklamy a požádala Hallmark, aby neukazoval filmy s tématy LGBT, protože nutí toleranci a přijetí homosexuality. Petice obdržela 34 748 podpisů. Reklama byla poté odstraněna a zástupce společnosti Hallmark Bill Abbot řekl: „Reklama byla vyslána omylem“.

Pak 1. prosince však Hallmark oznámil, že reklamy obnoví, spolu s omluvou. V prohlášení společnosti Hallmark uvedli, že odstranění reklam bylo nesprávným rozhodnutím a bylo jim líto jakéhokoli zranění, které to způsobilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *