Neutrální pohlaví?

Zaoceánský zvyk odhalit pohlaví miminka symbolickou barvou krému slavnostního dortu, který budoucí rodiče nabídnou přátelům, začíná být některým trnem v oku. A růžová barva pro holky a modrá pro kluky už taky vadí.

Aktivisté jdou tomuto zvyku po krku. Tvrdí, že je kruté rozhodovat o pohlaví dětí, dokud ještě jsou v tělech svých matek, a to pouze na základě jejich genitálií. 

Protože světem v posledních letech otřásá  předefinování genderových identit, mnozí se domnívají, že rodiče musí s pohlavím dítěte čekat. A to až do doby, kdy se ono samo rozhodne, zda chce být vnímáno chlapec nebo dívka. Nebo jako neutrální pohlaví. Nebo jako jedno z více než sta pohlaví, o nichž mnozí skutečně věří, že existují. 

Dalším problémem je tradiční používání  růžové barvy pro dívky a modré pro chlapce. Některé skupiny aktivistů si myslí, že by měly existovat barvy i pro ostatní pohlaví, jako třeba fialová pro trans dívky a zelená pro trans kluky. Žlutá pro neutrální pohlaví. A červená pro asexuály, což je celkem paradox, protože červená byla vždy znakem vášně, i té sexuální.  

Elith Reardon(ová), která(ý) se neidentifikuje ani jako muž, ani jako žena, protestoval(a) před restaurací v Bristolu, aby se pokusil(a) překazit párty, kde se mělo prozradit budoucí pohlaví miminka. Přivolaní policisté odmítli zasáhnout, protože se báli, že budou označeni za gerentofoby.

Těhotná matka budoucí dítěte, jehož pohlaví bylo zatím tajné, vyšla ven a nabídla Elithovi kousek koláče. S bílým krémem. Žádná růžová nebo modrá. Řekla, že bílou zvolila jako barvu holubice, symbolu míru. Ale Elith odmítl(a) a hodil(a) koláč na zem. Rudolph Hastings, starší bezdomovec, který se potloukal kolem, prohlásil, že má hlad, a že by si dort rád dal. Elith na něj ovšem zavolal(a) policii, aby ho zatkla za výhrůžky. I to ale policisté odmítli a nyní jsou postaveni mimo službu, dokud vyšetřování nerozhodne, zda Elith nediskriminovali, protože ji neochránili před verbálním útokem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *