Mé jméno je oni

Rodina tří rodičů a čtyř dětí v Británii se rozhodla, že jejich identita se neodvíjí od jednotlivých členů, ale že je kolektivní. Nejsou samostatnými bytostmi, ale pouze a jedině celkem. Sedm v jednom.

To znamená, že nikdo z nich nepoužíval zájmeno já, a nepřeje si být oslovován jako ty. Tvrdí, chápat a budovat svou totožnost v souladu se svým přáním je jejich právem. Říkají tomu politika identity.

Členové rodiny se také nechtějí přizpůsobit tradičnímu genderovému členění. Jestli jsou holka nebo kluk z nich nedostanete, a ani dospěláci vám to o sobě neprozradí. Vypadá to ale, dva jedinci se narodily ženám, ze kterých teď jsou muži. Jeden z dospělých zřejmě mužským pohlavním orgánem disponuje, což skupině umožnilo přivést na svět své čtyři potomky.

A jména? Ta jsou nové identitě přizpůsobena taky. Protože se necítí jako sedm jedinců, ale pouze jako jeden, jmenují se všichni stejně: XYZ.

Jeden z XYZ nyní požádal vládu, aby uznala jejich právo na kolektivní identitu. Podle ITV přijde rozhodnutí nejpozději v prosinci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *