Jednu z prvních transgenderových panenek na světě prodávají v Rusku

Blonďatá holčička s modrýma očima, která pod šatičkami skrývá mužské genitálie, se objevila na policích hračkářství v Novosibirsku.

Panenka má dívčí tvář a zpodobňuje jednu z nejmladších osob, která se identifikuje jako trangender. Inspirovala se dívkou, která se narodila jako chlapec. Hračka na první pohled vypadá stejně jako kterákoli jiná. Nicméně u ní nenajdete některé konkrétní části, které by specifikovaly její pohlaví.

S podobnou trangenderovou panenkou má zkušenosti už Argentina, v roce 2014 se v tamních obchodech objevila lesní víla s křídly a mužskými pohlavními orgány.

Fotografie pokrokové panenky z ruského hračkářství překvapila internet.

V neposlední řadě se podobné tendence objevily v roce 2019 u Mattela, který představil genderově neutrální Barbie. Nová kolekce panenek z října loňského roku s názvem Creatable World nabízí hračku bez sociálních nálepek. Děti mají možnost se svobodně vyjádřit a panenku obléct do mužských či ženských šatů. Panenky jsou různé barvy pleti a k dispozici mají dvě paruky i různé sady oblečení. Jsou vzhledově neutrální a nevykazují žádné znaky typické pro jedno či druhé pohlaví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *