Jedna z deseti postav v amerických seriálech je LGBT

0

Podle výroční zprávy americké organizace GLAAD je reprezentace sexuálních menšin v televizi nejlepší v historii. Číslo se s chystaným množstvím seriálů s tématikou sexuálních menšin ještě zvýší.

Z celkového počtu 879 seriálových rolí se 90 postav identifikovalo s nějakou ze sexuálních menšin. 

Mezi současné LGBT postavy v televizních seriálech patří například bisexuální Vignette Stonemossová (Cara DeLevigne) ze seriálu Carnival Row. Jules (Hunter Schefer) z populární Euforie je transexuálka. V oblíbeném seriálu Proč? 13x proto (13 Reasons Why) je nejméně šest postav homosexuální orientace.

Číslo LGBT reprezentace se pravděpodobně příští rok ještě zvýší. Naplánovanou premiéru má mimo jiné nová verze seriálu Láska je láska (The L Word), který se celý zaměřuje na životy sexuálních menšin. Premiéru bude mít i sitcom scenáristky Leny Waithové Dvacítky (Twenties). Ten bude vyprávět o lesbičce Hattie, která jde za svým americkým snem. 

Zpráva dále uvádí, že poprvé v historii počet seriálových LGBT žen přesáhl počet mužů. Velký podíl na tom mají seriály jako Batwoman a Pose. Zvýšil se i počet postav s HIV nebo rovnou AIDS. 

Více ZDE: https://www.lidovky.cz/kultura/doba-preje-sexualnim-mensinam-jedna-z-deseti-postav-v-americkych-serialech-je-lgbt.A191108_142409_ln_kultura_jto?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno