Francouzští biskupové rozhodli odstranit pojem otec a matka z křestních listů

Francouzští biskupové rozhodli, že “stále komplikovanější situaci rodin” budou při křtu řešit tím, že odstraní pojem otec a matka z rodných listů. Zároveň tím církev ve Francii dává do souladu své dokumenty s “platnými zákony.”


Toto stanovisko na konci roku 2019 uvedl předseda Francouzské biskupské konference. Biskup de Metz. Biskup uvedl, že děti nemohou být zodpovědné za své rodiče, a nemůže jim být odepřen přístup ke křtu na základě nesrovnalostí v genderové identitě.

Toto rozhodnutí francouzských biskupů kritizovala federace katolických rodin, která uvedla, že biskupové katolické církve by neměly ustupovat světu v přijímání světských ideologií a termínů. “Katolická rodina sestává z muže a ženy a toto je učení církví. Jiné formy rodin nejsou rodiny, i když jejich svět tak chce nazvat. Homosexuálové mohou mít pocit, že mají nárok žádat něco jiného, ​​ale církev to nemůže akceptovat,” uvedla federace.

Katolická církev ve Francii chce v rodných listech uvádět pouze pojem “rodič,” nebo “osoba s autoritou rodiče.”

Podle reakcí je zjevné, že několik diecéze nebudou rozhodnutí biskupů respektovat, protože ho nepovažují v souladu s učením církve. Legalizace homosexuálních svazků a adopce dětí těmito svazky byly ve Francii schváleny v roce 2013.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *