Dnes už rozlišujeme přes 40 variant pohlaví

„Menstruují také trans muži. To, že mají jiné genitálie je neidentifikuje jako muže. Společnost by měla akceptovat to, že se nějak identifikují,“ řekl genderový expert.

Psycholog a rodinný poradce Jiří Procházka, který je jedním z jednatelů spolku PROUD, což je tuzemská platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu, si myslí, že do společnosti jsou vysílány nenávistné projevy a média se genderovým šílenstvím živí. Procházka vystudoval psychologii na Univerzitě Palackého. Následně studoval gender a sexualitu na Univerzitě Karlově. Pracuje jako poradenský psycholog se specializací na sexuologii a na manželské a partnerské poradenství. Od roku 2015 je členem Genderové expertní komory Česko.

Podle psychologa žijí v České republice sexuální menšiny neustále pod tlakem. „Na genderových a sexuálních stereotypech si zakládáme. Sexuální menšiny v Česku žijí pod tlakem, neustále musí něco vysvětlovat. Mám klienty z řad menšin, kteří mají úzkosti nebo deprese, sebepoškozují se. Třeba u trans lidí je riziko sebevraždy enormní,“ vylíčil psycholog.

S velkým problémem se potýkají trans děti. Podle psychologa Procházky mají trans děti padesáti procentní riziko sebevraždy. „Přitom stačí málo. Stačilo by, aby děti mohly používat vlastní jméno. A ne nějaké neutrální, kterých je velmi omezený výběr. Riziko sebevraždy tak klesá,“ vysvětlil.

„Když má kluk růžový penál, a to nemusí být ani gay, může být kolektivem ponižovaný. Dítě může mít pocit, že nemá uznání. Musíme společnosti říkat, že tito lidé jsou stejně dobří jako ostatní,“ myslí si.

Procházka se vyjádřil také k informaci, že firma Always už nebude používat symbol ženy na svých vložkách. Podle něj není nutné mít na vložkách znak pohlaví. „Menstruují také trans muži. To, že mají jiné genitálie je neidentifikuje jako muže. Společnost by měla akceptovat to, že se nějak identifikují,“ dodává.

VÍCE ZDE: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-konference-lgbt-sexualni-mensiny-cr-evropska-unie.A191104_092113_domaci_lesa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *