Díky, ale zůstaneme „matkou“ a „otcem“: Putin odmítá politicky korektní tituly rodičů č. 1 a č. 2

Během diskuse o ruské národní identitě se prezident Vladimir Putin ujistil, že rozhodně odmítne jakoukoli představu o nahrazení tradiční rodinné struktury s „progresivnějšími“ příklady implementovanými na Západě.

“Řekl jste, že slovo” matka “nemůže být nahrazeno. Ukázalo se, že je to možné: v některých zemích ji nahradili slovy „rodiče číslo jedna“ a „rodiče číslo dvě“. Doufám, že se to tady nikdy nestane,“ řekl Putin v pátek na zasedání Rady pro mezietnické vztahy, Poradní orgán Kremlu.

Jeho projevy přišly v reakci na zákonodárce Viktora Vodolatského, který hovořil o úsilí o kultivaci sjednocující identity mezi ruskou mládeží, aniž by narušil jakoukoli jinou etnickou, náboženskou nebo skupinovou identitu. Slova „matka“ a „rodič“ jsou funkčně stejná, ale nesou velmi odlišnou emoční váhu, tvrdil Vodolatsky, stejně jako „vlast“ a „země“.

S úsměvem, když odpověděl, Putin možná také mrkl a bouchl západním směrem. Jedním z pozoruhodných míst, kde bylo mateřství a otcovství nahrazeno jménem „sociální rovnost“, je Francie, kde byly v únoru aktualizovány školní formy na „rodiče 1“ a „rodiče 2“, aby odrážely novou „rodinnou rozmanitost“.

Některé rodiny se ocitly uvízlé v „spíše staromódních sociálních a rodinných modelech“, uvedla v únoru Valerie Petit, poslankyně vládní strany REM Emmanuela Macrona.

Podobné opatření probíhalo v Itálii, ale náměstek premiéra Matteo Salvini obnovil v dubnu „matku“ a „otce“ na vládních formulářích. Není jasné, kde může být návrh na pořadu jednání současné vlády, která byla sestavena v září na uzavření Saliního bez voleb, na dalším projevu demokracie EU v nejlepším případě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *