Žádné velbloudy na univerzitě: může urazit lidi ze Středního východu

Studenti na University of St. Thomas v Minnesotě zrušili akci na oslavu konce roku poté, co obdrželi stížnosti, že přivedení velblouda na akademické půdě by mohlo urazit ty z kultur Středního východu.

„Hump Day“ je slavnostní událost, během níž se studenti mohou pověsit a fotit jedním živým velbloudem. Podle Aarona Macke, člena pořadatelů, patří velbloud místnímu podnikateli a vyškolil se na takové speciální akce.

„Zdá se však, že tento program rozděluje lidi a vytvořil by nepříjemné a možná nebezpečné prostředí pro všechny, kteří se programu účastní nebo ho poskytnou. V důsledku toho se organizátoři rozhodli akci zrušit. “

Tato událost však byla následně zrušena poté, co studenti vzali na Facebook, aby prohlásili své obavy. Mnoho studentů uvedlo, že mají obavy z toho, že by to bylo pro rasu necitlivé vůči osobám na Středním východě.

“Cílem pořadatelů je spojit obyvatele v zábavném a bezpečném prostředí, kde se všichni lidé mohou bavit,” uvedla Lindsay Goodwinová ve svém prohlášení na stránce organizátorů na Facebooku.

Velbloud by nebyl první zvíře přivedené do kampusu. Podle Minneapolis Star Tribune, škola přinesla soba do kampusu v prosinci, ačkoli bez incidentu.

Pavel Koller

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *