Vánoce mizí! V USA letos nebudou rozsvěcet vánoční stromky, aby nikoho neurazili

0
Santa Claus and presents

Město Durham ve státu New Hampshire oficiálně zrušilo svůj každoroční obřad rozsvícení vánočního stromu, aby se nedotkli těch, které to uráží.


Město letos přistoupilo k politicky korektnímu kroku, takže odhlasovalo odstranění osvětlení z vánočních stromků. Rozhodnutí padlo poté, co rada města obdržela několik stížností kvůli tradičnímu vánočnímu osvětlení.


Obřad, dříve nazývaný jako rozsvěcení stromečku, se nyní bude nazývat mrazivý den. Rozsvěcení stromku nebude jeho součástí.

Naopak se akce zúčastní Santa Claus, který doposud v ten čas pobýval v místní hasičárně. Kromě toho se letos nebudou věšet věnce, které tradičně zdobily lampy na hlavní třídě.

Členka městské rady Sally Tobiasová vysvětlila, že k těmto změnám město sáhlo poté, co si co někteří občané stěžovali, že jsou „uraženi“ vánoční tématikou ceremoniálu.
“Přišel občan, který se nám svěřil, že měl vždycky problém s vánočním stromkem,” prohlásila Tobiasová .

Po zasedání městských rady byl vytvořen pracovní výbor, který navrhl další změny.
“Našli se i tací, co vyjádřili určité obavy, že by se mohli cítit na Vánoce sociálně vyloučeni,“ uvedla Tobiasová.

Rabín Berel Slavaticki z University v New Hampshire spolu s místním židovským centrem ocenili postup města. Že letos nebude vánoční strom rozsvícen označili za správný krok správným směrem. V loňském roce rabín požádal, aby během osmi dnů Chanuky město vystavilo Menoru, židovský svícen. Jeho žádost byla zamítnuta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno