Univerzitní studentka chce nařídit běloškám, aby přestaly nosit kruhy v uších, protože to považuje za přivlastnění jiné kultury

Studentka z Pitzer College rozeslala po celé škole e-mail, kde píše, jak je rozrušená, když vidí bílé dívky s kruhy v uších, protože je to kulturně urážlivé pro „africké ženy, které obvykle nosí takové náušnice“.

Celá věc začala, když skupina hispánských studentků namalovala nápis „Bílá dívko, sundej si obruče!“ na zdi koleje. Jedna bílá dívka pak prohlásila, že byla touto zprávou zmatená, takže jedna z malířek – rezidentní asistentka jménem Alegria Martinezová – poslala e-mail po celé škole, ve kterém vyjádřila své znechucení.

“Zprávu na zdi jsem vytvořila já a další tmavé ženy poté, co jsem byla unavená a otrávená opakujícím se problémem, že bílé ženy ukradnou styly, které patří černohnědým lidem, kteří tuto kulturu vytvořili,” napsala Martinez.

Martinez vysvětlila, že „černé ženy jsou ty, které obvykle nosí obuškové náušnice a další doplňky, jako jsou okřídlené oční linky, náhrdelníky se zlatými jmenovkami, ale obvykle jsou považovány za součást ghetta, a proto je ostatní neberou vážně“, a také, že vidí „okřídlé oční linky, lemované rty a velké obručové náušnice jako symboly a jako každodenní akt odporu proti rasismu, zejména zde na Claremont College.“

Vedení školy informovalo, že podporuje úzkosti, které pociťují hispánští a černí studenti, a že sdílejí své starosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *