Tradiční disneyovky projdou politicky korektní proměnou

Filmy budou upraveny tak, aby se hodily do moderní doby. Společnost Disney reviduje svou vlastní minulost a cenzuruje svůj klasický obsah, aby odpovídal politické korektnosti.

Gigant zábavního filmového průmyslu odstraní všechny scény považované za kontroverzní nebo urážlivé. Filmy v novém kabátě nabídne kanál Disney+.  

Co se ale zcela jistě na novém streamu neobjeví, je film z roku 1946 Píseň jihu. Snímek pojednává o období po občanské válce a zrušení otroctví ve Spojených státech a vysloužil si velkou kritiku za to, jak líčí rasy. Konkrétně jde o stereotypy, nyní nazvané protiafrické, a o použití  lidového afrického slangu.  

Herec James Baskett, který hrál hlavní roli strýce Remuse, byl prvním černošským umělcem, který za svůj výkon získal vyhrál akademické ocenění. Nemohl si jej bohužel převzít kvůli zákonům o segregaci, které tehdy platily, a nedostal se ani na premiéru filmu.

Vystřihnuty budou i scény z pohádky o létajícím slůněti „Dumbo“ a to i z nového rekamku snímku, které jsou podle distributora rasově citlivé.

Máme tu i svádění panenek Barbie ve filmu Toy Story 2. Postava jménem Stinky Pete je hladí a slibuje jim role v dalším díle filmu. Výjev je nyní interpretován jako sexuální zneužití a z filmu bude odstraněn.

Cenzuře se nevyhne ani klasický film „Lady a Tramp“. Problémovou scénou je „Siamská kočičí píseň.“ Bude muset být nahrána znovu, jinak a citlivěji. Kočky Si a Am, které se v refrénu písně prohlašují za Siamy, se totiž dopustily urážky asijské kultury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *