Spacey má zničenou kariéru, ale soud ani vězení mu nehrozí

Kdyby byl Kevin Spacey usvědčen, hrozilo by mu pět let ve vězení a byl by registrován coby sexuální delikvent. Teď ale nejspíš zůstane jen obětí kampaně #MeToo, která má motivovat oběti sexuálního násilí, aby nemlčely a bránily se.

Poprvé přišlo obvinění ze sexuálního napadení v roce 2017. Držitele dvou Oscarů nejprve obvinil jeho o dvanáct let mladší kolega Anthony Rapp, že se ho coby nezletilého pokusil pod vlivem alkoholu před třiceti lety násilným způsobem svést.  Spaceyho kariéra následně skončila. Společnost Netflix s ním ukončila spolupráci na úspěšném seriálu Dům z karet. Režisér Ridley Scott ho pak dokonce vystříhal z už natočených scén filmu Všechny prachy světa, ve kterém ho uprostřed natáčení nahradil jiným protagonistou.

Herec navíc čelí ještě dalším vyšetřováním. V Londýně se řeší jeho obtěžování herců právě v době, kdy byl šéfem divadla Old Vic. V květnu byl herec údajně u výslechu.

Více ZDE: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rana-pro-kampan-metoo-spacey-ma-znicenou-karieru-soud-ani-ve/r~b69e24d8a94111e989de0cc47ab5f122/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *