Slovo faggot (buzerant) v tradiční satirické vánoční písni v sérii BBC způsobuje protesty

Gavin & Stacey je britská situační komedie, která byla na obrazovce 10 let a skončila v roce 2009. Je však tak milované, že se letos vrátila jako vánoční speciál.

Série sleduje vztah mezi Gavinem a Staceyem z Walesu. Zpočátku Gavin žije se svými rodiči a Stacey se svou vdovou matkou. Série sleduje klíčové okamžiky jejich vztahu: jejich první setkání, zasnoubení, manželství, hledání bytu, krátké rozvody, hledání nových pracovních míst a snaha mít děti.

Postavy Gavina a Staceyho poskytují emocionální jádro příběhu. Příběh se zaměřuje na situace, které nastanou, když jejich vztah spojí jejich dvě velmi odlišné rodiny dohromady. V důsledku toho se epizody často zaměřují na klíčové události v životě, které spojují širší rodiny a blízké přátele, jako jsou křtiny, narozeninové párty a Vánoce.

Díky obrovskému úspěchu této série se tento rok vrátil jako vánoční speciální program. Večer 25. prosince se naladilo 11 milionů diváků, a tak se stal nejsledovanějším televizním programem desetiletí v Británii.

Během jedné scény zpívají dvě postavy slavnou populární anglickou satirickou vánoční píseň „Pohádka z New Yorku“, ale odmítly z ní odstranit slovo „faggot“ (buzerant). Aktivisté argumentují, že ačkoli píseň obsahuje toto slovo, BBC by ji měla odstranit vzhledem k LGBTQ komunitě. Mnoho zvažuje použití slova urážlivý daný jeho moderní použití jako homofobní nadávek. Jiní argumentují, že kontext písně znamená, že slovo by mělo být vykládáno jako tradiční irský slang pro „línou osobu“.

James Corden, autor, který je také moderátorem noční talk show (formát kopírovaný Janem Krausem, ale který se běží každý den v USA a nejen jednou týdně jako u nás), reagoval a tvrdil, že by to bylo nečestné, aby se odstranilo slovo z tradiční písně, a také protože postavy, které jsou z nižší střední třídy, Brexiterovy typy, by nikdy nebyly politicky korektní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *