“Radši procházku po Cejlu, než učit cikánku,” napsala prodavačka z jabloneckého knihkupectví

Žena sdílela na twitteru rasistické urážky, si všiml Daniel Hůle z neziskové organizace Člověk v tísni. Šlo o prodavačku z knihkupectví v Jablonci. Přišla o práci a její komentáře vyvolaly na sociální síti vlnu kritiky.

Tím ale její rasistické nadávky neskončily. “Každý přece ví, že normální barva je bílá,” pokračovala v komentářích. Při pohledu na její profil bylo navíc jasné, že nešlo o ojedinělý incident. “Vážně mě zajímá, proč se všude do seriálů musí cpát černoši, to by to byl snad rasismus, kdyby tam nebyli?” ptala se dále.

Hůle ve svém příspěvku rovnou označil Knihy Kanzelsberger, v jejichž jablonecké pobočce žena pracovala. “Pan Kanzelsberger považuje chování prodavačky za profesně odpudivé a prodavačka už u nás ode dneška nepracuje,” odpovědělo knihkupectví v pondělí s tím, že celá věc se řešila hned v neděli.

Mezitím ale někteří uživatelé na twitteru uvedli, že už v řetězci nebudou nakupovat, proti čemuž se firma ohradila. “Nemyslíme si, že bylo nutné vyzyvat k bojkotu naší firmy. Jak vidíte, jednali jsme velmi pohotově v řádu hodin,” napsaly Knihy Kanzelsberger v odpovědi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *