Profesoři z Leeds University byli upozorněni, aby nepoužívali velká písmena. Mohli by vystrašit studenty

Přednášející na katedře žurnalistiky na Leeds Trinity University ve Velké Británii byli varováni, aby při komunikaci se studenty nepoužívali slova psaná velkými písmeny, protože by to mohlo vést k tomu, že by byli příliš vyděšení, než aby mohli plnit své úkoly.

“Navzdory našim nejlepším pokusům o vysvětlení hodnotících úkolů může jakýkoli nedostatek jasnosti vyvolat úzkost a dokonce odrazovat studenty od pokusů provést hodnocení vůbec,” uvádí sdělení, které lektoři obdrželi. “Obecně se vyhněte použití velkých písmen pro zdůraznění.”

Není překvapením, že ne všichni lektoři jsou s novými pokyny spokojeni. Jeden profesor říká, že někdy rád používá všechna velká písmena, aby studentům zdůraznil určité body, a ujistil se, že jim neuniknou.

„Máme několik vynikajících studentů, ale je to neustálá bitva proti systému, který je chce chovat jako malé děti,“ uvedl lektor.

Přesto škola stojí za svými radami a trvá na tom, že je to pro studenty nejlepší.

„Na univerzitě Leeds Trinity podporujeme naše studenty, aby byli nejlepší, jak mohou být,“ řekla Margaret A. House, prorektorka Leeds Trinity University. „Jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout osobní a inkluzivní univerzitní zkušenost, která každému studentovi poskytne podporu, aby si uvědomil svůj potenciál.“

„Řídíme se národními pokyny pro výuku osvědčených postupů a memorandum je pravidlem od vedoucího kurzu po akademické pracovníky, který sdílí osvědčené postupy z nejnovějšího výzkumu o výuce, aby se zlepšil jejich pedagogický výkon,“ pokračovala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *