Očekávat, že lidé dorazí včas, je kulturně necitlivé

Podle materiálů z kurzu rozmanitosti na Clemson University je kulturně necitlivé očekávat, že se lidé objeví včas, protože „čas může být v některých kulturách považován za fluidní“.

Iniciativa Clemson „Diversity Benefits for Higher Education“, která podle školy stála školu více než 25 000 dolarů, představuje svým účastníkům snímky s hypotetickými scénáři a žádá je, aby ze seznamu možností vybrali správnou, kulturně citlivou akci.

Podle materiálů z kurzu rozmanitosti na Clemson University je kulturně necitlivé očekávat, že se lidé objeví včas, protože „čas může být v některých kulturách považován jinak“.

“Alejandro naplánoval schůzku se dvěma skupinami hostujících profesorů a studentů z jiných zemí v 9:00 hodin,” uvádí jeden ze scénářů. “Když dorazil, zjistil, že první skupina čekala patnáct minut.”

“Druhá skupina dorazila v 9:10 a chtěla se nejprve setkávat,” pokračuje. “Co by měl Alejandro udělat?”

Na snímku pak jsou uvedeny tři možnosti:

  1. Zdvořile požádat druhou skupinu, aby ho omluvila.
  2. Vysvětlit, že v jeho zemi 15 minut zpozdění je považováno za normální.
  3. Jako organizátor schůzky by měl rozpoznat kulturní rozdíly a podle toho se chovat.

Správná odpověď je podle snímku č. 2.

“Čas může být považován za přesný nebo plynulý v závislosti na kultuře,” vysvětluje snímek. “Aby mohl Alejandro spojit tři kultury, musíme začít s pochopením, že jeho kulturní pohled na čas není ani více, ani méně platný než kterýkoli jiný.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *