Nekorektní fastfood čelí bojkotu, protože v něm přejí zákazníkům veselé Vánoce

Majitel frenčízové provozovny fastfoodového řetězce Dairy Queen v americkém Wisconsinu Kevin Scheunemann čelí bojkotu, který proti jeho podniku vyhlásili politicky korektní aktivisté. Ti nejenže vyzývají k tomu, aby v provozovně nikdo nenakupoval, ale navíc apelují na vedení Dairy Queen, aby Scheunemannovi odebralo licenci k provozování pobočky. Důvodem je pobouření z politické nekorektnosti, kterou Scheunemann přiznává hned u vstupu do restaurace.

Tento podnik je politicky nekorektní. Přejeme zde zákazníkům veselé Vánoce a veselé Velikonoce, dáváme jídlo zdarma válečným veteránům na Den veteránů, hraje zde křesťanská hudba a věříme zde v Boha. Bůh žehnej Americe! stojí na cedulce na vstupních dveřích. Podle politicky korektních aktivistů se jedná o nepřípustné diskriminační chování, které uráží příslušníky jiných náboženství.

Vedení Dairy Queen se od Scheunemannova jednání distancovalo s tím, že se jedná o jeho osobní názor, který není názorem společnosti, ale že na něj má právo. Scheunemann sám dodává, že komu se smýšlení jeho a jeho zaměstnanců nelíbí, toho do své restaurace nenutí chodit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *