Muž žaloval Burger Kinga, protože vaří veganské Whopper vedle masa

Žaloba obviňuje Burger King z „falešných a zavádějících obchodních praktik“ při uvádění na trh a prodeje svých bezmasých hamburgerů a konstatuje, že vegané nenakoupí nemožné placičky, pokud vědí, že byli připravené vedle masných výrobků.

Žalobce, Philip Williams, který praktikuje „přísnou veganskou dietu“, koupil veganskou Whopper v Atlantě, USA, v srpnu, podle soudních dokumentů. Stížnost uvedla, že byl „podváděn klamavými praktikami Burgera Kinga, aby snědl bezmasé Whopper burger, které bylo ve skutečnosti pokryto masnými vedlejšími produkty“, ačkoli nespecifikoval, jak to zjistil.

Stížnost vyzývá řetězec rychlého občerstvení, aby vrátil všechny zisky, které získal z prodeje alternativy bez masa, včetně peněz, které pan Williams zaplatil.

Burger King vyvinul veganský Whopper ve spojení s Impossible Foods, společností v Kalifornii, která vyvíjí rostlinné alternativy k masným výrobkům. Spolu s dalšími společnostmi jsou součástí rostoucího trendu potravinářského průmyslu směřujícího k napodobování nebo nahrazování masných výrobků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *