Mexická restaurace má zakáz používat sombrera jako svůj symbol, protože je stereotypní

Studentská unie na University of East Anglia v Norwichu zakázala místní mexické restauraci (Pedro’s Tex Mex Cantina) předávat sombrery studentům v rámci marketingové kampaně pro tuto restauraci. Unie říkala, že sombrera byla vnímána jako forma „kulturního přivlastnění“.

Úředníci Studentské unie tvrdili, že klobouky porušují zásady ochrany před diskriminací nebo stereotypními hrozbami. Propagační sombrera byla označena za „rasistickou“ univerzitními úředníky.

Pedro’s Tex-Mex Cantina rozdávala ty tradiční klobouky studentům z University of East Anglia na veletrhu ve městě ve snaze zvýšit návštěvnost od studentské populace.

Ale úředníci studentské unie vzali sombrery od studentů a nařídili restauraci, aby jim přestala rozdávat, protože si mysleli, že je urážlivé pro ty, kteří nejsou Mexičané, je nosit.

Unie uvedla, že restaurace porušila reklamní politiku zaslanou účastníkům veletrhu, která uvedla: „Diskriminační nebo stereotypní jazyk nebo snímky zaměřené na jakoukoli skupinu nebo jednotlivce nebudou povoleny.“ Tato politika stanoví 15 typů diskriminace, z nichž některé zahrnují barvu, etnický původ a národnost.

Jeden student prvního ročníku řekl studentským novinám The Tab: „Je to směšné – je to typický klobouk, ne nějaký posvátný náboženský oděv. Kdo se urazí? Rychlý Gonzales?’

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *