Křesťanskému klubu je zakázáno žádat, aby byl jeho vůdce křesťan

Křesťanský klub na Chico State University (CSU) v USA může ztratit status oficiální skupiny schválené pro kampusy, kvůli požadavku, aby její vůdci byli křesťané, protože to porušuje státní antidiskriminační politiku.

Kalifornský státní univerzitní ředitel vysvětlil, že požadavek vůdců skupiny, aby podepsali prohlášení o víře, porušuje výkonný příkaz z roku 2011, který zakazuje diskriminaci na základě „rasy, náboženství, národního původu, etnicity, barvy, věku, pohlaví, rodinného stavu, občanství , sexuální orientace nebo postižení.“

Greg Jao, národní ředitel Intervarsity Christian Fellowship, však uvedl, že skupina by měla být výjimkou, protože povinnosti vedoucích jsou náboženské.

“Naši vedoucí studentů nejsou jako sekretáři nebo pokladníci jiných organizací,” řekl Jao v rozhovoru. “Vedou biblická studia, bohoslužby, a podobné věci.”

Liz Wheatleyová, vedoucí týmu skupiny, řekla, že skupina se neprovinila diskriminací, protože umožňuje komukoli být členem.

“Myslím, že jednou z věcí, které lidé možná nechápou, je že naše členství je široce otevřené,” řekla.

Wheatleyová dodala, že mnoho lidí zapojených do skupiny ani nejsou křesťané, ale jen zvědaví studenti.

Pokud skupina ztratí status oficiální organizace, ztratí nárok na příjmy z univerzity a ztratí právo pořádat schůzky v kampusu zdarma.

Skupiny, které nejsou uznány jako oficiální organizace kampusu, musí platit až 500 USD týdně za pořádání schůzek v kampusu.

“Studenti, kteří by se necítili pohodlně chodit do kostela, ale kteří mají duchovní otázky, skončí u nás,” řekla.

Národní zástupci z Intervarsity Christian Fellowship Organization uvedli, že doufají, že se setkají s kancléřem univerzity Timothy Whiteovou, aby zjistili, zda lze náboženským organizacím udělit výjimku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *