Herečka Gwyneth Paltrowová nabízí svíčku s vůní své vagíny

Svíčka stojí 75 dolarů, tedy asi 1 700 Kč. Obsahuje podle složení směs vůní pelargonie, bergamotu, cedru, damaškové růže a semen proskurníku pižmového.

V popisku produktu je napsané, že šlo zprvu o vtípek, který vznikl během tvorby vůně s tvůrcem parfémů Douglasem Littlem. Gwyneth si prvně přivoněla k této kombinaci a řekla: „Tohle voní jako moje vagína.” Nakonec se tato hravá sexy vůně opravdu dostala na trh ve formě svíčky a název dostala po její první reakci.

Americká herečka Gwyneth Paltrowová (46) je známá svým tvrdošíjným prosazováním zdravého životního stylu. Paltrowová prodává na svém webu Goop prakticky vše, od oblečení až po doplňky do domácnosti.

Debutovala v roce 1991 ve filmovém muzikálu Křik, později v tomtéž roce obdržela malou roli od rodinného přítele Stevena Spielberga ve filmu Hook. Následovalo několik dalších vedlejších rolí, až přišla vedlejší role ve filmu Sedm, která jí zaručila pozornost médií. V době natáčení filmu Sedm se seznámila s hercem Bradem Pittem, se kterým se přátelila až do jejich vzájemného rozchodu v roce 1998. Hlavní role se dočkala až v roce 1996 ve filmu Emma. V roce 1998 si zahrála v několika neméně úspěšných filmech, jako např. Srdcová sedma, Velké naděje (podle románu Charlese Dickense) nebo Dokonalá vražda, ale důležitá byla její role Violy de Lessepsové ve filmu Zamilovaný Shakespeare, která jí přinesla filmového Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

V roce 2008 založila firmu Gloop, která se zaměřuje na alternativní medicínu a pseudomedicínu, za což je opakovaně kritizována.

Nápad se svíčkou je jedním vyvrcholení dlouhého období, během něhož se Gwyneth začala intenzivně věnovat józe a zdravému životnímu stylu.

Svíčka ale není prvním počinem, jímž se Gwyneth obrací na dámské intimní partie. Již v minulosti se na jejím webu objevila takzvaná nefritová vejce, která po vložení do vaginy měla vyvažovat hladiny hormonů, regulovat menstruační cyklus, podpořit zdraví dělohy a pomáhat kontrole močového měchýře.

Podle kalifornských zákonů o občanskoprávních sankcích musela ale Gwyneth v roce 2018 za to, co bylo označeno jako nepodložená marketingová tvrzení, zaplatit pokutu 145 tisíc amerických dolarů. Navzdory tomu se na Goopu ona vejce stále prodávají (jeden kus za 60 amerických dolarů, kdyby měl někdo zájem), a to i přesto, že se odvážná gynekoložka Jenn Gunterová obrátila přímo na Gwyneth s tím, že nefritové vejce může ve vagině dokonce vést ke vzniku nebezpečného syndromu toxického šoku.

Koupili byste si svíčku s vůní vagíny?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *