Fanoušci Hvězdných válek se zlobí na politickou korektnost ságy

The New York Times zveřejnil řadu stížností od fanouškových skupin Star Wars. Na Disneyho zuří, protože nutí příběhy, aby byly politicky korektní. Nejnovější film ságy zabíjí rodinu Skywalkerů a dává ženě prostor, aby převzala protagonismus následujících filmů. Disney chtěla sledovat trend zaměřování se na ženské hrdiny.

Sága rodu Skywalkerů se blíží ke svému konci. Očekávaná devátá epizoda Hvězdných válek, která pod taktovkou režiséra J.J. Abramse vtrhla do kin, přinésla především završení hned tří trilogií, v nichž hrají hlavní role postavy z rodu Skywalkerů.

Zraky všech fanoušků jsou ale nyní upřeny na snímek Vzestup Skywalkera, kde dostal již zmíněný J.J. Abrams za úkol, se ctí ukončit kultovní ságu, respektive alespoň její původní příběh, který se pod taktovkou Disney podle mnohých začal rozvíjet nesprávným směrem.

Šéf Disney Bob Iger ostatně přiznal, že nové filmy ze světa Hvězdných válek jeho firma zřejmě vydávala až příliš rychle (díly ze závěrečné trilogie přichází po dvou letech a mezi nimi byly vložené zmíněné vedlejší filmy), a devátá epizoda by tak měla vše napravit. Disney si totiž potřebuje připravit půdu i fanoušky pro další velkolepá pokračování, jež plánuje jak ve filmech, tak v seriálech.

Další stížnost spočívá v tom, že jménem politické korektnosti byl lesbický pár digitálně přidán po skončení natáčení na scéně, kde vítězství slaví všichni ze strany princezny Leie.

Počet černých postav vzrostl o 70% a asijských jen o 30%, což vyvolalo protesty Asijců, kteří si myslí, že byli v tomto výpočtu diskriminováni.

První film, který mimo jiné popisoval právě ságu Skywalkerů, se objevil už před více než čtyřiceti lety. Psal se rok 1977, když vyšel film Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, která položila základy ke vzniku jednoho obřího popkulturního fenoménu.

Na první trilogii (očíslovanou IV až VI) navázal původní autor světa Hvězdných válek George Lucas na přelomu tisíciletí další trilogií, která té původní předcházela, a nyní se má již třetí trilogií celý příběh završit. Tentokrát už je vše pod taktovkou zábavního obra Disney, který práva na Star Wars odkoupil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *