DC vyhověl Číňanům: Batman nepodporuje protesty v Hong Kongu

Dotyčný plakát, který sdílel DC Comics na svém instagramovém účtu a na Twitteru, zobrazuje Batmana v jeho typicky černém oděvu, jak hází Molotovův koktejl. Kresba je překryta růžovým textem, který zní „Budoucnost je mladá.“ Po sdílení obrázku na oněch sociálních sítích byla společnost DC zaplavena kritikou, zejména čínských uživatelů sociálních médií. Ti tvrdili, že plakát je tichou podporou pro občany Hongkongu, protestující za své demokratické svobody. Po smazání onoho sporného plakátu se zase DC Comics ocitl pod palbou fanoušků, že poklonkují Číně.


Nejvíce diskuzi prý plakát rozpoutal na čínské sociální síti Weibo, která má 400 milionů aktivních uživatelů měsíčně. „Hongkong se opravdu stává Gotham City. Ale hongkongští demonstranti nejsou Batmani. Jsou to zločinci, pokoušející se ovládnout Gotham City,“ napsal jeden z uživatelů Weibo. Fanoušci také vyhrožovali bojkotem DC Comics kvůli údajné podpoře demonstrantů v Hongkongu. Jiný se rozčílil se slovy „černé oblečení představuje Hongkong, maska představuje Hongkong, Molotovův koktejl představuje Hongkong a je jasné že jde o Hongkong.“

Objevily se ale i kritiky stažení dotyčného plakátu. „Jen nechápu, proč Batman s Molotovovým koktejlem musí mít něco společného s hongkongskou nezávislostí,” napsal jeden uživatel Twitteru. I když společnost nevysvětlila, proč byl plakát odstraněn, budí to dojem, že DC vyhověl Číňanům. „Takže teď Batman miluje peníze víc než spravedlnost?“ ptá se jeden z fanoušků na Instagramu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *