Britské město známé tím, že má pouze bílé domy, chtěl změnit svou přezdívku Little White Town (Malé bílé město), protože je rasistické

S řadami malých domů bělených u moře je Bideford v severním Devonu znám jako „Malé bílé město“ více než 150 let. Bidefordovy domy byly poprvé natřeny bíle v roce 1850, kdy město bojovalo s vypuknutím cholery. V naději, že bude bojovat s touto nemocí, rada nařídila, aby domy byly omyté vápnem a ulice byla rozšířena popelem.

Přesto je dlouhodobá přezdívka ohrožena stížnostmi, že se je lze považovat za „rasistickou sluru“.

Původní slogan byl dán autorem Charlesem Kingsleym, který psal o „malém bílém městě Bidefordu“ ve svém románu Westward Ho. Jméno uvízlo a po celá desetiletí se objevilo na ukazatelích mimo město.

Na zasedání rady začátkem tohoto měsíce však byl slyšet návrh na úplné odstranění sloganu. Návrh, který předložil vůdce konzervativní skupiny Dermot McGeough, zněl: „Po řadě stížností farníků navrhuji, aby se slova „Malé bílé město“ odstranila ze všech značek ve městě a u městských vchodů.

Znění Malé bílé město “lze vnímat jako způsobující rasistickou nespokojenost a není politicky korektní. Proto by měl být okamžitě napraven. “Pokud nebude toto znění odstraněno, městská rada by mohla být klasifikována jako rasistický bílý supremacista”, dodal Dermot McGeough.

Myšlenka vyvolala živou diskusi s některými členy městské rady v Bidefordu, která ji popisovala jako „politickou korektnost na vrchol“, ale nakonec byl dohodnut kompromis. Abychom zmírnili jakýkoli zmatek, nyní každý rozcestník přečte: „Malé bílé město Charlese Kingsleyho (1855)“.

“Stalo se to – přišlo ke mně několik obyvatel a řeklo, že si myslí, že Malé bílé město vypadá návštěvníkům rasisticky”, vysvětlil Dermot McGeough. “Vypadalo to, že lidé jiné barvy nebyli vítáni.” Mým úkolem je zastupovat všechny obyvatele, kteří ke mně přistupují se svými obavami, takže jsem udělal, co jsem byl zvolen“, dodal.

Město bylo dříve rozděleno na přezdívku, přičemž jeden průzkum odhalil, že 69% bylo pro jeho zachování, zatímco 31% si myslelo, že by se to mělo změnit.

V roce 2008 městská rada projednala změnu místních značek tak, aby odrážela alžbětinskou námořní historii města. Tento nápad vyvolal protesty a byl nakonec opuštěn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *