Apple zrušil seriál Bastards s Richardem Gerem, důvodem je násilí

Apple zrušil jeden ze svých chystaných seriálů pro službu Apple TV+. Seriál Bastards měl být součástí exkluzivní nabídky a hlavní role se měl ujmout Richard Gere.

Společnost však usoudila, že seriál by obsahoval příliš mnoho násilí, a tak jej raději zrušila. A to i přes fakt, že nyní zaplatí blíže nespecifikovanou smluvní pokutu. Služba Apple TV+ přichází o jeden z exkluzivních seriálů pár měsíců před uvedením.

Seriál Bastards měl vyprávět příběh dvou veteránů z Vietnamské války. Ti žijí své monotónní životy do doby, než se jejich společná kamarádka a láska zabije při autonehodě. V obou se probudí pohnutky nad životem a začnou je dávat najevo světu. Za oběti si vyberou rozmazlené mileniály, kteří si ničeho neváží.

Při psaní scénáře však došlo k zásadnímu rozkolu mezi tvůrci a Applem. Zatímco scénáristé chtěli přidat i temné pozadí a tím i násilí, střílení a akci, Apple zastával spíše emocionální stránku a chtěl se soustředit na přátelské pouto obou veteránů.

Dle Eddyho Cue Apple do scénářů nezasahuje
Rozkol však došel tak daleko, že práce na seriálu zcela ustaly a firma nakonec Bastards ukončila. Eddy Cue, který dohlíží nad obsahem pro iTunes se k situaci vyjádřil následně:

„Viděl jsem komentáře, že já a Tim píšeme ke každému scénáři komentáře. Nikdy jsme nic takového neudělali, tím vás mohu ujistit. Necháváme na obsahu pracovat lidi, kteří vědí, co dělají.“

Přesto tedy spolupráce končí a nad obsahem pro Apple TV+ visí otazník. Apple je totiž znám pro svůj velmi politicky korektní postoj naprosto ke všemu. Firma se snaží vyhýbat veškerému násilí, sexu, nebo politické nekorektnosti a nemusí jít ani o podmínky aplikací v App Store, ale také obsah na iTunes a další.

Je velmi pravděpodobné, že Apple se tak může tímto vybíravým postoje sám připravit o zajímavý obsah, který by jinak přilákal diváky a předplatitele ke službě Apple TV+.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *