Američtí sociologové tvrdí, že musíme přijmout lidi, kteří se „identifikují jako skuteční upíři“.

Někteří prominentní američtí sociologové nyní trvají na tom, že my jako společnost bychom měli začít přijímat lidi, kteří se rozhodli „identifikovat jako skutečné upíry“. Musíme být otevřeni skutečnosti, že jsou upíři a že by se tito upíři neměli obávat diskriminace lidí, kteří by si mohli myslet, že je to divné.

Studii nazvanou „Obavy upírů z vycházky z rakve při návštěvách sociálních pracovníků“ provedli vědci z Idaho State University a College of Canyons a Centra pro pozitivní sexualitu v Los Angeles.

“Většina upírů věří, že se tak narodili; nezvolí si to“, uvedl Dr. D. J. Williams, hlavní výzkumný pracovník studie a ředitel sociologie ve státě Idaho.

Studie je založena na zkušenostech jedenácti „skutečných“ upírů, kteří se mimochodem liší od „životního stylu jako upíři“.

„Lifestylery“, vysvětluje studie, jsou lidé, kteří prostě dělají věci, jako je nošení tesáků a spánek v rakvích, jako jejich životní styl, a ačkoli „skuteční upíři“ mohou tyto věci dělat také, všichni mají také jednu společnou hlavní věc, která je odlišuje od „lifestylerů“:

„Zásadní vlastností skutečného vampirismu je jejich přesvědčení, že je třeba čas od času přijímat jemnou energii (nazývanou krmení) od ochotného dárce“, aby si udržel fyzické, psychologické a duchovní zdraví“, vysvětluje studie.

“Na rozdíl od upírů životního stylu skuteční upíři věří, že si nevyberou svůj upírský stav; rodí se s tím, poněkud podobný sexuální orientaci“, pokračuje.

Williams vysvětlil, že by nikdo neměl být obtěžován osobou, která chce pít krev jiné osoby.

Některé z těchto „skutečných upírů“, nazývaných „sanguinariány“, se živí „malým množstvím“ lidské nebo zvířecí krve.

(Z jedenácti „skutečných upírů“, se kterými se studie dotazovala, tři uvedli, že dávají přednost psychické energii, tři uvedli, že dávají přednost krvi, a pět uvedlo, že dostali energii z více zdrojů.)

Williams vysvětlil, že by nikdo neměl být obtěžován osobou, která chce pít krev jiné osoby, protože „v komunitě se obecně očekává, že upíři by měli při stravovacích postupech jednat eticky a odpovědně“, a není to jejich krevní nápoj, což je zde skutečný problém – je to skutečnost, že se musí bát, že je ostatní lidé budou soudit za to, že pijí krev.

Studie uvedla, že se zdálo, že všichni účastníci „fungují normálně“ na základě otázek týkajících se jejich kariéry a „psychiatrického stavu“ (zjevně víra, že k pití musíte potřebovat pít krev, nebyla považována za známku psychologické problém) a přesto „téměř všichni účastníci nedůvěřovali sociálním pracovníkům, kteří jim pomáhali a raději „zůstali v rakvi ze strachu, že budou nepochopeni.“

„Poselství je zde pro nás, abychom nebrali věci v nominální hodnotě, abychom si více uvědomovali naše stereotypy a naše soudy, možná se zaměříme na společné rysy, které lidé mají“, řekl Williams.

„Lidé se chápou velmi odlišnými způsoby, a to je v pořádku. Jsme všichni lidé. Všichni máme spoustu společných věcí. Myslím, že trochu větší povědomí o našich vlastních předsudcích a více kulturní citlivosti – více soucitu – to je opravdu důležitá věc, která je základem všeho“, dodal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *