Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Varoval před přílišnou politickou korektností

Na politické scéně působil svérázný starosta Teplic a předseda Senátu ČR trochu nejen dlouho, ale i jako osvěžení. Jeho (sebe)ironické vtipkování a neoblomnost v kuřácké náruživosti ho v záplavě politických marketingových produktů dělala nesmírně lidským. Argumenty Jaroslava Kubery proti nesmyslným směrnicím, plošným zákazům a komplikovaným zákonům nepostrádaly selský rozum a uzemnění.

Věděl, že přes dlouholeté působení v nejvyšších politických patrech zůstává obyčejným člověkem.


Jeho novoroční projev, který přednesl před několik dny, se zdá být vizionářský. Vysmál se v ní tzv. politické korektnosti, jež podle něj byla živnou půdou pro cenzuru slova a myšlení:


„Útoky na svobodu pokračovaly i v minulém roce, a jako vždy byly zdůvodňovány těmi nejlepšími úmysly. Příkladů je mnoho, politická korektnost dovedená ad absurdum, takže na svobodu slova můžeme už jenom vzpomínat. Nemůžeme říkat, co si myslíme, bojíme se, že se brzy budeme bát si to jen myslet. Nové zelené tsunami, které se rychlostí zvuku blíží k našim hranicím a které je založeno na vyvolávání strachu o osud planety, doplněné heslem poručíme větru dešti, a úžasný zelený byznys je na světě.“

Jaroslav Kubera podlehl náhlé nevolnosti 20.1. v kardiocentru v Ústí nad Labem.

Lucie Jandová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *