Miss Global Karolína Kokešová: Hodnocení soutěže krásy ženami? Feministický výkřik!

„S tím se neztotožňuji,“ říká čerstvá nositelka Miss Global (celosvětová soutěž krásy) Karolína Kokešová na hlasy ze sousedního Německa, že by ženskou krásu měly napříště hodnotit jen ženy.


Už vloni se u našich sousedů tamní Miss Germany musela obejít bez promenády v plavkách, neboť ta prý je pro ženy ponižující. Napříště by výlučně ženská porota měla hodnotit nikoli fyzickou krásu uchazeček o korunku, ale sílu jejich osobnosti a životní příběh. „Soutěž, kterou jsem vyhrála já, si naopak vážila ženské samostatnosti a nezávislosti. Podporuje ženy v jejich podnikání. A hodnocení od mužů? Myslím, že žena by měla umět přijímat mužský obdiv i lichotky a být k nim otevřená,“ myslí si třiadvacetiletá rodačka z Brna. „Vždyť v nich je i kus respektu!“


Pokud obdiv mužů překročí únosnou míru a přehoupne se do obtěžování, měla by si s tím žena umět poradit a odkázat nezdvořáka do zdravých mezí. Podobné kampaně jako #Metoo však Miss Global 2019 vítá. Podle ní je příležitostí pro ty ženy, které se bály o svých problémech se sexuálním obtěžováním otevřeně hovořit, zbavit se ostychu a pozvednout svůj hlas i v tak ožehavé oblasti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *