Křeček rozvířil aktivistický rybník

Reakce na zvolení do funkce ombudsmana ČR JUDr. Stanislava Křečka byla na části spektra, které můžeme označit za aktivistickou, bouřlivá. Výhružkami demonstracemi, nevpuštěním starého pána do úřadu, či označení za fašistu se to v určitých kruzích jen hemžilo.

Zejména narážky na věk Stanislava Křečka byly úsměvné. Vždyť kolik let bylo Masarykovi v úřadě, Churchillovi nebo našemu knížeti Schwarzenbergovi, který je i ve svých dvaaosmdesáti punkáč? Pro aktivisty jsou to ikony, avšak je Křeček díky svým výrokům, které nepodléhají pozitivní diskriminaci některých menšin, pro aktivisty rudým hadrem.

Ve zdravé společnosti bývá ombudsmanem, tedy nadstranickým ochráncem proti zvůli a bezpráví člověk s vysokým morálním kreditem. Obvykle zkušený soudce bez politické minulosti. To se o panu Křečkovi, který svůj politický osud spojil s ČSSD, říct nedá.

Na druhou stranu, nezapomeňme, že byl v 50. letech ilegálním skautem, který byl oceněn dokonce vyznamenáním Stříbrná sfinx, a to se taky počítá, ne?

Lucie Jandová

1 thought on “Křeček rozvířil aktivistický rybník”

  1. V hlavním zpravodajském pořadu ČT Události 13.2.2020 v čase cca 47´49´´ moderátorka Světlana Witowská vložila mezi reportáže „Spor o polskou justiční reformu“ a „Nejstarší studna na světě“ následující větu propagující demonstraci Milionu chvilek:

    „Teď čerstvá zpráva spolek Milion chvilek uspořádá v neděli 1.března demonstraci v Praze, reaguje tak na zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem .“

    Protože jde o zpravodajství veřejnoprávní televize, tak jak je všude proklamováno, tak musí být zpravodajství vyvážené, jinak by to vypadalo, že má někdo vliv na veřejnoprávní ČT a platí si redaktory a tomu snad ani nevěříme…. Takže měla následovat doplňující zpráva typu, že Stanislav Křeček byl v souladu se zákony zvolen Poslaneckou sněmovnou s téměř dvojnásobným počtem hlasů proti druhému kandidátu, nic takového se ale nestalo a Události pokračovaly reportáží o Nejstarší studni světa..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *