Facka sem, facka tam

Pirát Michálek na emotivním jednání zastupitelstvu Prahy 1, kde se hlasovalo o odvolání starosty Pavla Čižinského a koalice Praha sobě, Piráti a sdružení My, co tady žijeme, inzultoval svého spoluobčana. Ten držel transparent s nápisem „Stydíme se za tebe, Pavle“ (míněn Čizinský) a Michálek se něho doslova vrhl. Vykřikoval, že ačkoliv drží plakát, pod kterým jsou podepsáni Piráti, sám členem této strany není. Důvod pro inzultaci jako vyšitý, co říkáte?

Ostatně, není to poprvé, co Jakub Michálek neudržel své nervy na uzdě. Jeho podřízení o něm hovoří dokonce v souvislosti s šikanou. „Je to odborník a myslí to dobře,“ hájili ho ostatní Piráti.


Není to tak dávno, co novinářka Petera Procházková nafackovala redaktorovi Sputniku Vladimíru Frantovi. Prý o ní šířil nepravdy. Česká kulturní fronta se novinářky, která je známá svými protiruskými postoji, zastala. „Zaslouží si to,“ hlaholili mnozí známí umělci a měli na mysli nebohého redaktora proruského serveru.


Pokud vládnoucí ideologie získá dojem, že může své jakkoli ušlechtilé ideály hájit jakýmikoli prostředky, začne se zákonitě stáčet k totalitě. K jednobarevnému myšlení. My můžeme cokoli, neboť hájíme ty správné věci, je velmi nebezpečný model chování, byť by tak byly chráněny tak krásné a ušlechtilé hodnoty, jako je pravda a láska.

Lucie Jandová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *